Zpěvák, performer a bývalý vrcholový snowboardista, který se odpíchl díky soutěži Česko Slovenská Superstar. Od té doby stihl natočit tři desky a několik videoklipů. Mimo hudebního talentu vyniká také objemnými bicepsy, ke kterým přišel v rámci svého fitness projektu The Barbarians. V poslední době se zabral do bojového umění jiu-jitsu. Na Facebooku patří k nejpopulárnějším českým interpretům – Forbes ho v žebříčku nejvlivnějších Čechů na sociálních sítích zařadil na 7. místo a patří i do našeho letošního výběru 30 pod 30.
Bez kterých technologií se ve svém životě už neobejdu?
Jako zpěvák, textař, youtuber a kreativní umělec, který se věnuje velké škále tvorby, chci víc od technologií, které mám s sebou na cestách nebo jen v běžném denním shonu.
Nejvíc používám mobil. Je to pro mě multifunkční zařízení, díky kterému můžu ovládat svůj život na sociálních sítích, což jsou kanály, kterými propaguji to, co dělám. Na telefonu můžu psát texty i poslouchat hudbu zároveň. Je to pro mě i platforma pro jednu z mých základních aktivit jako textaře a zpěváka. Spravuju na něm i maily a denní agendu.
Na notebooku stříhám videa v Adobe Premier nebo se věnuji komplexnějším úkolům, ke kterým je nutné si v klidu sednou a vypsat to, co je potřeba. Konkrétně třeba můj e-shop – ten se musí nastavit na počítači v rámci sociálních sítí.
Všechny fotky, nahrávky, videa i poznámky ukládám na OneDrive, abych o ně nepřišel a zároveň k nim měl přístup kdokoli z mého týmu. Jsem často na cestách, spolupracuji s lidmi v USA a technologie nám to dost ulehčují. Jinak mě baví hrát si s přáteli na Xboxu – pro člověka, který musí mít 24 hodin denně ponořenou hlavu v textech a věcech kolem, je potřeba někdy vypnout.
Právě se připravuji na jeden z prvních velkých turnajů v brazilském jiu-jitsu. A k tomu mi kromě tréninku pomáhá i sledování YouTube videí jednoho z nejlepších zápasníků Marcela Garcii nebo českého strongmana Jiřího Tkadlčíka. Je to jeden z nejsilnějších lidí v Čechách, hodně mě inspiruje, přitom ho nikdo moc nezná.
Při natáčení videoklipů používáme také drony, aktuálně DJI Phantom 4. Mimochodem ho taky používáme na tréninky, protože zvládá auto-follow. Dron napojíš na telefon nebo tablet a vidíš v reálném čase, co se děje. Můžeš označit sám sebe a dron tě pak sleduje a natáčí podle toho, kam jdeš.
Co budu nosit po kapsách v roce 2026?
Nejsem žádný technický vizionář, ale mám představivost a baví mě o budoucnosti přemýšlet. Řekl bych, že za takových deset let budeme používat jen jeden přístroj. Dnes je to tak roztříštěné, v budoucnu proto bude cílem mít jen jedno kompaktní zařízení. Nějakou cestou bude umět nastavit si svou velikost tak, jak bude potřeba – jako PC, telefon i tablet. Budeme zkrátka používat jeden ultimátní stroj. Doufejme, že se značky na trhu pěkně „poperou“ a budou se předhánět v tom, kdo nabídne vychytanější verzi tohoto zařízení.
A další technologie? Představuji si sluchátka, která kolem nás budou létat (smích). U nich se asi nic zásadnějšího už nevymyslí, bezdrátová sluchátka už máme.
Určitě mě bude zajímat profesionální tablet Surface, protože se na něm dá dobře spoluprodukovat hudba – lze na něj napojit spoustu programů, mohl bych v něm také vytvářet design merchandisingu svého projektu Barbaři. Na tuhle výkonnou multitaskingovou dotykovou plochu se zkrátka těším.
Tip Microsoftu pro UMĚLCE:
Benův počítač Lenovo Yoga 900 je opravdu designový kousek, který upoutá nejen svým elegantním vzhledem, ale i originálním zpracováním. Je extrémně lehký a tenký, takže vyhovuje všem, kteří jsou často v pohybu. Díky jedinečné konvertibilitě můžete otáčet displej o 360 stupňů a pracovat tak ve kterémkoli 4 režimů podle toho, co chcete právě dělat. Kreslit, prezentovat, psát, nebo třeba jen sledovat videa.